Pri spomenutí slova igelit si asi väčšina z nás automaticky vybaví igelitové vrecká alebo tašky, ktoré si nosíme domov pravidelne z rôznych obchodov. Igelit je však všestranne využiteľným materiálom, z ktorého sa dá vyrobiť aj množstvo iných užitočných obalov, ako sú napríklad igelitové obálky. Možno ste doteraz o obálkach z igelitu ani nepočuli alebo ste ich nepotrebovali využiť. Pravdepodobne patríte k tým šťastlivcom, ktorí ak niečo odosielali v klasickej papierovej obálke, dorazilo to bez poškodenia a úplne v poriadku. Veľkej väčšine ľudí sa však prihodila opačná situácia, kedy papierová obálka nezvládla nápor rôznych vplyvov okolia, počasia či neopatrného zaobchádzania a na uvedenú adresu prišla poškodená. Samozrejme, že viniť môžeme prepravnú doručovaciu spoločnosť a jej pracovníkov alebo počasie, ale taktiež musíme uznať, že chyba mohla byť aj na našej strane. Možno keby sme danú zásielku zabalili práve do igelitovej obálky, nemusel by sa jej obsah vôbec poškodiť.
Igelitová obálka dokáže totiž to odolávať vode, vlhkosti, nečistotám, počasiu a vďaka tomu ju neohrozí ani prípadné namočenie, dážď, sneh alebo nevhodná manipulácia. Uložený obsah vo vnútri obálky je jej igelitovým materiálom bezpečne chránený a nemusíte sa obávať toho, či sa mu náhodou počas cestovania k adresátovi niečo nestane.
Pokiaľ však sledujete aspoň trochu to, čo sa deje vo svete, určite ste si všimli celosvetový problém, ktorý sa týka plastov a igelitových vreciek nachádzajúcich sa vo voľnej prírode a ich zlého rozkladania. Toto znečistenie nie je pre našu planétu vôbec priaznivé a prírodu nezodpovedným konaním zbytočne ničíme. Z toho dôvodu je možné zakúpiť igelitové obálky aj z recyklovateľného igelitového materiálu, ktorý je voči životnému prostrediu šetrnejší. Ekologickejší variant igelitových obálok nie len, že pomáha k zachovaniu životného prostredia, ale taktiež podporuje aj cirkulárnu ekonomiku, ktorá je založená na princípe opakovaného využívania zdrojov.